Web Sitesi Yaptırmak
Web Tasarım

Web Sitesi Yaptırmak

Günümüzde artık tüm işletmeler, firmalar, kamu kurumları, tüzel kişiliğe sahip özel yerler, kişisel olmak üzere herkes kendi amaçları doğrultusunda web sitesi hazırlama durumundadırlar. Web sitesi yaptırmak için, site tasarımımı yapacak firmada bazı özellikler bulunmalıdır. Web sitesi hazırlayacak firmanın; SEO konusunda bilgi ve deneyimini olması, hazırlanan sitenin sektörde rakipleriyle mücadele edebilecek şekilde hazırlayacak beceriye sahip, sitenin arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayıcı anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş içeriklerin yer aldığı bir tasarım yapabilecek bili ve deneyime sahip olması gerekir.

Web Sitesi Hazırlatmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Web sitesi yaptırmak için öncelikle web sitesi tasarımcısına nasıl bir web sitesi istediğinin belirtilmesi, içeriğinde neler olması gerektiği, hangi sektöre ait hizmet vereceği, materyaller hakkında bilgi olmak üzere genel bir şablonun çerçevesi izah edilmelidir. Site tasarlanırken, siteyi ziyaret edenlerin sitedeki gezinme sürelerini arttırıcı, ilgi çekici, dikkat dağıtmayacak, karmaşık olmayan, gayet kullanışlı ve siteyi ziyaret edenlerin aradığı şeyi kolayca bulabilecek şekilde tasarlanmış olması çok önemlidir. Web sitesi hazırlamada esas olan, gerek içerik bakımından gerekse de istenen verilere ulaşılabilirlik konusunda sadelik, kullanışlılık en önemli unsurlardır.

Tasarımı Yapılacak Web Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler

Faaliyet alanına göre hazırlanacak ve hazırlatılacak web sitesi tasarımlarında dikkat edilmesi gereken, olmazsa olmaz denilen bazı özellikleri yer alması gerekir. Çünkü sitenin temel amacı daha fazla kişiye ulaşmak olduğundan tasarımı sırasında bu geniş kitleye hitap edebilmek, ziyaretçilerin ilgilerini çekebilmek ve arama motorlarında anahtar kelimelerle yapılacak aramalarda arama motoru tarafından sitenizin ilk sıralarda görülebilmesini sağlayıcı şekilde nitelikli öğelerle zenginleştirilmelidir. Diğer temel özellikler şunlardır:

Nitelikli ve özgün içeriklerle ilgi çekici bir site olmalıdır.

Tasarlanan sitenin SEO uyumlu olması çok önemlidir.

Tüm web tarayıcıları ile sitenin içeriğinin rahatlıkla görüntülenebilir olması gerekir. Yani uyumluluk ön planda olmalıdır.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte hazırlanan web sitesinin mobil uyumlu olması yine en çok dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Sitenin yükleme hızının yüksek olması, optimizasyon gibi çalışmalarla siteyi ziyaret edenlerin siteye girdiği anda sitedeki gezinme süresini arttıracak şekilde ilgi çekici ve dikkat çekici tasarıma ve içeriğe sahip olması

Web sitesi tasarımı yapılırken, daha sonra site yöneticisinin site üzerinde her türlü değişikliği yapabilmesi için web sitesi yönetim panelinin bulunmasına dikkat edilmelidir.

Sitenin her türlü dış müdahalelere karşı virüs ya da hacker saldırılarına karşı güvenlik önlemleri alınacak şekilde tasarlanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

05305607498