Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar

May 2, 2020 Web Tasarım
Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar

Her sektöre ait ve kişisel web siteleri olmak üzere milyonlarca web sitesi hazırlanarak kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Her bir site farklı tasarımlarda olmak üzere içerikler ve materyallerle zenginleştirilerek geniş kitleye ulaşabilmenin yolları aranmaktadır. Özellikle de SEO çalışmalarıyla uyumlu site tasarlama en önemli kriter konumundadır. Farklı yazılımlar, programlama kodları ve dilleriyle hazırlanan özellikle WordPress (WP) eklentileriyle gayet şık, kullanışlı bir site tasarlamak isteyenler, web site hazırlayan firmalardan destek almalıdırlar. İstenilen özelliklere göre web site fiyatları değişmektedir. Web sitesi yaptırmak ne kadar sorusunun cevabı merak konusu olmuştur. Bu makalede merak edilen sorunun detayları hakkında bilgi verilecektir.

Web Sitesinin Tasarımında Fiyatı Belirleyen Faktörler

Sektörel alana göre hazırlanan web sitelerinin fiyatları beklentilere göre değişmektedir. Hazırlanacak sitenin e-ticaret sitesi, kamu sitesi, firma sitesi, şirket sitesi, video, film, eğitim, bilgi gibi daha birçok alana göre site ölçütleri farklı olmaktadır. Uygun fiyatlı bir web sitesi tasarımı isteyenler hazır hosting web sitesi alabilirler. Fiyatın belirlenmesinde referans alınan kriterler şunlardır:

Sitede wordpress eklentilerinin kullanılması,

Arama motoru optimizasyonu SEO çalışmaları,

SEO uyumluluğu,

Responsive özelliği,

Kullanılacak yazılımların türü,

Hosting ve domain ihtiyacı

Web sitesi kullanıcı panelinin olması,

Sitenin dış saldırılara karşı güvenliğinin sağlanmasına yönelik tasarımlar ve

Özel tasarım isteği gibi birçok değişkene göre fiyatlar belirlenmektedir.

Fiyatın belirlenmesinde esas alınan parametrelerin değişken olması durumuna göre fiyatlar belirlendiğinden net bir fiyat söylemek çok zordur. Ancak genel olarak orta düzeyde bir web sitesi tasarım fiyatı 2000 TL’den başlamaktadır. E-ticaret web sitesi fiyatları ve projeye göre özel tasarım web sitesi biraz daha maliyetlidir. Çünkü bu web sitelerinde birçok özellik bir arada sunulmakla beraber güvenlik yönü güçlendirilmiş kaliteli sitelerdir.

Web Sitesi Nasıl Yönetilir?

Web sitesi yaptırıldıktan sonra site üzerinde değişiklik yapabilmek için web sitesi kullanıcı paneli olmalıdır. Site tasarımı yapıldıktan sonra site hazırlamada kullanılan bazı yazılımlar zamanla güncellenmesi gerekmektedir. Özellikle wordpress eklentilerinin bir kısmı ücrete tabi olduğundan, bu alınan paketin durumuna göre ilave ücret istenebilmektedir. Sitenin arama motorlarında ilk sıralarda görünürlüğünü sağlamaya yönelik ilave SEO analitikler, site önbellekleme ve iletişim formları gibi ilave işleri eğer tasarım hakkında bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz, şayet bu konuda bilginiz yoksa bu işler içinde ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

“Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar” için bir yorum
 1. Cool website!

  My name’s Eric, and I just found your site – – while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

  But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across , what usually happens?

  Is your site generating leads for your business?

  I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

  Not good.

  Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

  You can –

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

  Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Wouldn’t that be cool?

  CLICK HERE to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!
  Eric

  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05305607498