Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar
E-Ticaret,  SEO,  Web Tasarım

Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar

Her sektöre ait ve kişisel web siteleri olmak üzere milyonlarca web sitesi hazırlanarak kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Her bir site farklı tasarımlarda olmak üzere içerikler ve materyallerle zenginleştirilerek geniş kitleye ulaşabilmenin yolları aranmaktadır. Özellikle de SEO çalışmalarıyla uyumlu site tasarlama en önemli kriter konumundadır. Farklı yazılımlar, programlama kodları ve dilleriyle hazırlanan özellikle WordPress (WP) eklentileriyle gayet şık, kullanışlı bir site tasarlamak isteyenler, web site hazırlayan firmalardan destek almalıdırlar. İstenilen özelliklere göre web site fiyatları değişmektedir. Web sitesi yaptırmak ne kadar sorusunun cevabı merak konusu olmuştur. Bu makalede merak edilen sorunun detayları hakkında bilgi verilecektir.

Web Sitesinin Tasarımında Fiyatı Belirleyen Faktörler

Sektörel alana göre hazırlanan web sitelerinin fiyatları beklentilere göre değişmektedir. Hazırlanacak sitenin e-ticaret sitesi, kamu sitesi, firma sitesi, şirket sitesi, video, film, eğitim, bilgi gibi daha birçok alana göre site ölçütleri farklı olmaktadır. Uygun fiyatlı bir web sitesi tasarımı isteyenler hazır hosting web sitesi alabilirler. Fiyatın belirlenmesinde referans alınan kriterler şunlardır:

Sitede wordpress eklentilerinin kullanılması,

Arama motoru optimizasyonu SEO çalışmaları,

SEO uyumluluğu,

Responsive özelliği,

Kullanılacak yazılımların türü,

Hosting ve domain ihtiyacı

Web sitesi kullanıcı panelinin olması,

Sitenin dış saldırılara karşı güvenliğinin sağlanmasına yönelik tasarımlar ve

Özel tasarım isteği gibi birçok değişkene göre fiyatlar belirlenmektedir.

Fiyatın belirlenmesinde esas alınan parametrelerin değişken olması durumuna göre fiyatlar belirlendiğinden net bir fiyat söylemek çok zordur. Ancak genel olarak orta düzeyde bir web sitesi tasarım fiyatı 2000 TL’den başlamaktadır. E-ticaret web sitesi fiyatları ve projeye göre özel tasarım web sitesi biraz daha maliyetlidir. Çünkü bu web sitelerinde birçok özellik bir arada sunulmakla beraber güvenlik yönü güçlendirilmiş kaliteli sitelerdir.

Web Sitesi Nasıl Yönetilir?

Web sitesi yaptırıldıktan sonra site üzerinde değişiklik yapabilmek için web sitesi kullanıcı paneli olmalıdır. Site tasarımı yapıldıktan sonra site hazırlamada kullanılan bazı yazılımlar zamanla güncellenmesi gerekmektedir. Özellikle wordpress eklentilerinin bir kısmı ücrete tabi olduğundan, bu alınan paketin durumuna göre ilave ücret istenebilmektedir. Sitenin arama motorlarında ilk sıralarda görünürlüğünü sağlamaya yönelik ilave SEO analitikler, site önbellekleme ve iletişim formları gibi ilave işleri eğer tasarım hakkında bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz, şayet bu konuda bilginiz yoksa bu işler içinde ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

05305607498