Web Sitelerimiz Neden Çok Hızlı
E-Ticaret,  SEO,  Web Tasarım

Web Sitelerimiz Neden Çok Hızlı

Birçok alanda farklı nedenlerle web sitesi kullanımı olmaktadır. Fakat web sitelerinin hepsi aynı özellikleri taşımamaktadır. Özellikle kullanılan bu alanların hızlı olması kullanıcılar açısından oldukça önem arz etmektedir. Işlemlerin daha hızlı yapılabilmesi web sitesine hızlı bir şekilde giriş yapılabilmesi yönlendirmelerin dikkat çekici olması kullanıcıların buraları tekrar ziyaret etmesinin en önemli nedenlerindendir. Tabi ki ne kadar çok kullanıcı kitlesi web sitenizi ziyaret ederse başarınız da o kadar yüksek olmaktadır. Ayrıca kurulan Web siteleri mobil uyumlu olması tablet mobil cihaz gibi alanlarda kullanımını rahatlatacağı içinde ziyaretçilerin sayısında artış gösterir. Bunun dışında olan unutulmaması gereken en önemli nokta web sitesinin muhakkak Seo uyumlu olmasıdır.

Web Site Hızı

Internet kullanıcılarının web sitelerinin hızının yavaş olması ile ilgili sabırları oldukça azdır. Kullanıcılar açılacak olan sayfa ile ilgili uzunca bir süre beklemeyi tercih etmedikleri için hızlı bir şekilde bu siteyi bırakıp başka bir siteye geçmeye niyet etmektedirler. Hatta bazı kullanıcılar yapmış oldukları uzun süren işlemleri bile bırakarak web site hızının yavaşlığından dolayı orayı terk etmektedirler. Ayrıca web sitenizin Google’da başarılı olabilmesinin önemli nedenlerinden bir tanesi de sayfanın hızlı bir şekilde yüklenmesinin sağlanmasıdır. Peki web sitesi nasıl hızlı olabilir, Bunu sağlayabilmek için neler yapılmalıdır?

Web Site Hızını Etkileyen Adımlar

Web sitesinin hızlı olabilmesi için hosting planınızın iyi olması önemlidir. Web sitenizi post edecek sağlam bir donanım sağladığınız zaman hızınız adına oldukça etkili bir adım atmış olduğunuzu göreceksiniz. Önbelleklere yapmakta site hızında önemli bir adımdır. Verilerin geçici bir süre birlikte bekletilmesi işine önbellekleme denilmektedir. Sayfa içeriğinin hazır bir şekilde bekliyor olması bu alanı kullanmak isteyen kişiler için hızlı yüklemeyi sağlamaktadır. Eğer web sitenizde içerik dağıtım ağı kullanırsanız da hızınızı arttıracak bir adım atmış olursunuz. Görsellerinizi optimize etmek yani görsel boyutu, görsel kalitesi web sitenizin kullanılırlığını arttırır. Web sitelerinin CSS, JavaScript, html gibi alanlara bağlılığı bilinmektedir. Kodları boyut anlamında hafifletmek bu alandaki hızlı arttıracak olan önemli bir adımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

05305607498