Seo Uyumlu Özel Web Tasarımı
SEO

Site İçi Seo Nedir?

Site içi seo denildiği zaman, web sitelerine giren kişilerin aramak istediği konuyu en hızlı şekilde bulmasına olanak tanıyan algoritmalardır. Kullanıcının her aradığını rahatlıkla bulmasına olanak tanıyan ve kurallara uygunluğu taşıyan sisteme site içi seo denilmektedir. Site içi seo, arama motorlarında öne çıkabilen sitenin, mükemmel bir şekilde kullanıcının hizmetine sunulmasıdır. Site içi seo, arama çubuğunda sitenin ilk sıralara gelmeden evvel ilk yapması gereken aşamalar bütünüdür. Bir bütünlük içerisinde yapılacak bu çalışmanın %40 oranlarında site içi seo kurallarından kaynaklanır. Geri kalan %60 ise site dışı seo çalışmalarıdır. Site içi seo tasarımı yapılmadan site dışı seo çalışmalar yapılmayacaktır.

Site İçi Seo da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitede SSL sertifikasının olması gerekir. Footer linklerin olmaması, flash kullanılmaması da önemli konular arasındadır. Mobil tasarıma sahip olması ve H1, H2 etiketlerinin olması önerilir. Site içi ve dışında gereken düzenlemeler yapıldığı takdirde arama optimizasyonu da sağlanmış olacaktır. Web sayfaları arasındaki ara yüz, hız ve kod yazılımları da önemli hususlar arasındadır. Site içi çalışma hızı da oldukça önemli bir başka konudur. Günümüzde aynı anda pek çok şeyi yaparken, hızlandırılmış yaşamda, yavaş çalışan siteler, kullanıcılar açısından tercih edilmeyecektir. Sitelerin ara yüzlerinin de sevimli yapıda olması oldukça önem taşmaktadır. Renklerin kullanıcının zevkine hitap edecek türde olması, sayfalar arası geçişin kolaylığı, siteyi ziyaret edenlerin sayısını arttıracaktır.

Seo Kurallarının Firma Tanıtımında Etkisi

Seo Kurallarına uyumluluk, mükemmel bir site tasarımı için gerekli olan ön şarttır. Günümüzde alışverişlerin pek çoğu internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinde satışı yapılan ürünlere, evde, iş yerinde hatta yolculuk esnasında bile ulaşmak mümkündür. Akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar ile günlük yaşamın her anında internete bağlanmak mümkündür. Alışveriş için dışarı çıkmadan ev rahatlığında ürün seçmek mümkün olacaktır. Ürün satışı yapacak olan firmaların başarılı bir site kurmaları ve bunun için de iç ve dış seo kurallarına uygun tasarımlar yaptırmaları gerekir. Satışı yapılan ürünün arama motorunda üst sıraya çıkması, firma satışını da arttıracak faktörlerin başında gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

05305607498