Google Reklamları Nedir Ve Nasıl Çalışır?

May 1, 2020 SEO
Google Reklamları Nedir Ve Nasıl Çalışır

Henüz arama pazarı sektöründe yeni olmanız durumunda ya da belirli kelimelerin ve araçların dijital anlamda yardım talep edebilirsiniz. Bu kapsamda Google Adse olarak da bilinen Google firması tarafından sunulan ve sitenizin üst sıralamalarda yer almasını sağlayan reklamcılık hizmetine bakmanız gerekiyor.
Google reklamları geniş perspektiflerde sunuluyor ve bu doğrultuda ücretli olarak da sunulabiliyor. Ücretli arama, herhangi bir arama motoru listesinden reklam sunabilmek için kullanılan bir sözcüktür. Bu reklamlar daha çok bir Serp’in yanında ya da tepe noktasında yer alıyor ve gitgide daha fazla organik netice görünümü elde eder.

Google Reklamlarında Ücretli Arama

Google reklamlarında ücretli arama haricinde tercihiniz doğrultusunda Bing Bing ismini alan farklı bir alan üzerinden de ücretli arama motorundan reklam yapabilirsiniz. Bu doğrultuda ücretli arama hakkında çok daha geniş bilgiler elde edebilir ve yeni tanışan bireylere bu konuda destek olabilirsiniz. Bu hizmet modelinde ayrıca pek çok ilkeler de söz konusudur. Google arama motorundan bir kelime seçilerek bu sözcüğün arama motorundan yazılarak reklamının yapılması söz konusudur.
Doğal olarak bu sözcüklere reklam vermek isteyen tek firma siz olmayacağınız gibi farklı firmalar tarafından da bu konuda teklifler gelecektir. Reklamlarınızı kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek istediğinizde ilk olarak bir arama gerçekleştiren reklamınızı her tıkladığında Google reklamlarına ne kadar ücret ödemek istediğiniz yönelik bilgileri reklamlarınıza teklif sunan firmalara bildirmeniz gerekiyor.

Google Reklamlarının Temel İlkeleri

Google reklamlarının temel ilkeleri oldukça geniştir. Bu doğrultuda reklamlarınızı kusursuz bir şekilde sunmak ve Google firmasına gerekli ücreti ödemeniz gerekiyor. Tıklama başına ne kadar yüksek düzeyde ödeme gerçekleştirirseniz reklamlarınızın arama motorunda en üst düzeyde yer alması yanı yüksek düzeyde tıklanma olasılığı da o düzeyde yükseliyor. Bunun haricinde bu eylem bildiğinizden daha geniş bir durumdur. Fakat diğer gerçek süreçli teklif türlerinden farklı olarak sadece dikkat edilen maksimum teklif olmadığını da belirtmekte fayda görüyoruz.
Reklamlarınızın Serp uygulamasında ne düzeyde bulunduğuna dair ayrıca Google tarafından bir bilgilendirme kanalı da sunuluyor. Bu kanaldan takip edebilirsiniz. Aynı zamanda daha yüksek düzeyde yer alan reklam sıralaması da reklamlarınızda daha yüksek oranlarda tıklamaların elde edilmesinin neticesi olarak ürünleriniz açısından daha fazla düzeyde gösterim meydana gelmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05305607498