Google Analytics Nedir
SEO

Google Analytics Nedir?

Google Analytics, Google firması tarafından Urchin firmasının satın alınmasından sonra dünya çapında duyurduğunu ücretsiz bir site performans analiz uygulamasıdır. İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte pek çok girişimciler kendilerine ait web sitesini kurarak bu doğrultuda internet dünyası üzerinden kazanç elde etmeyi hedefliyor.
Bu kapsamda Google firmasının en popüler uygulamalarından biri olan bu uygulama site sahiplerine büyük destek sunuyor. Uygulama, site sahiplerinin beklentileri doğrultusunda hizmet sunuyor. Site sahiplerinin ziyaretçi kitlesi hakkında detaylı olarak bilgi elde etmesini ve bu doğrultuda ziyaretçilerin site hakkındaki tüm beklentilerini öğrenmesini sağlar. Bu doğrultuda site sahibinin daha kaliteli içerikler oluşturmasına, site içeriğinde değişiklikler gerçekleştirmesine destek olabiliyor.

Servis Hangi Analizleri Gerçekleştiriyor?

Google Analytick servisi geniş analizler üzerinden işlev görüyor. Sistem içeriğinde yer alan geniş araçlar sebebiyle web site ziyaretçileri hakkında kapsamlı ve anlaşılır düzeyde bilgiler aktarıyor. Özelleştirme analiziyle dilediğiniz içeriklere yer sunulabilir. Gerçek zamanlı analizle anlık ziyaretçi hareketleri öğrenilebilir. Kitle kısmından siteyi ziyaret edenlerin analizleri yapılabilir. Edinme hareketleri üzerinden site ziyaretleri, sosyal medya takipçileri, site içeriği analizi yapılabilir.
Davranış genel tablo analizi yapılabilir. Dönüşümler kısımdan site içeriği analizleri yapılabilir. Keşfet ve yönetici kısmından analizler yapılabilir. Yukarıdaki tüm analiz kısımları ayrıca site sahipleri tarafından tercihe göre günlük, haftalık ve aylık olarak kayıt altına alınabilir, ziyaretçi kitlesiyle paylaşılabilir. Ya da ekle veya dışarı at butonundan farklı mecralar üzerinden de paylaşılabilir.

Servisin Kullanılmasındaki Yararlar Ve Avantajlar

Servisin kullanılmasındaki faydalar ve avantajlar oldukça fazladır. Siteniz için gerçekleştirdiğiniz tüm çalışmaların faydalarını ve neticelerini gözlemlemeniz açısından bu profesyonel servisten keyifle faydalanabilirsiniz. Servis sayesinde web sitenize ait olan anahtar sözcüklerinizin, terimlerinizin, sitenizin, firma ürünlerinizin, ziyaretçi potansiyelinizin, markalaşma ve SEO işlemlerinizin gerçek anlamda sizlere yarar sunup sunmadığını pratik bir biçimde öğrenebilirsiniz. Gelişen çağla birlikte artık pek çok alanlarda yüksek rekabetler söz konusudur.
Bu doğrultuda web sitenizin Google arama motorunda üst sıralarda yer alması yüksek bir ziyaretçi kitlesi oluşturmanız açısından ve firmanızın internet dünyasından tanınması açısından önem arz ediyor. Bu noktada servis sizlere ciddi anlamda avantajlar sağlıyor. Gerçek süreli izleme düzeyi sunması sayesinde sitenize ait olan tüm kayıtlar, hesaplamalar ve veriler kayıt altına alınıyor. Daha birçok özelliklere sahip olmak için bu servisi güvenle kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

05305607498